Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Szkoła daje więcej

Projektem objęte są: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kartuzach oraz szkoły podstawowe w Staniszewie, Mirachowie, Kolonii, Dzierżążnie, Brodnicy Górnej, Kiełpinie, Grzybnie, Prokowie i Łapalicach.

 

Ponad 4 mln zł powędruje do 12 gminnych szkół podstawowych na dodatkowe zajęcia i pomoce naukowe. To efekt projektu „Szkoła daje więcej. Zajęcia rozwijające dla uczniów szkół podstawowych Gminy Kartuzy”, który Gmina realizować będzie w latach 2014-2015.

 

Warto podkreślić, że uzyskane wsparcie pochodzi z projektu realizowanego w trybie konkursowym ze środków unijnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. To największe dofinansowanie unijne w historii projektów oświatowych w gminie Kartuzy.

 

Kilka tysięcy dodatkowych godzin przewidziano na zajęcia ogólnorozwojowe m.in. z technik szybkiego czytania. Oprócz tego uczniowie ,szkół podstawowych, będą mieli możliwość wzięcia udziału w dodatkowych zajęciach z j. angielskiego, j. niemieckiego czy gimnastyki korekcyjnej. Zapewniona zostanie również opieka logopedyczna. Dodatkową atrakcją będą zajęcia sportowe rozwijające zainteresowania i pasje. Nie zabraknie też zajęć wspierających umiejętności matematyczne, m.in. poprzez naukę gry w szachy.

 

To jednak jeszcze nie wszystko. W trakcie realizacji projektu w każdej szkole odbędzie się piknik naukowy z okazji święta nauki. Dodatkowo 144 uczniów wraz z 12 nauczycielami skorzysta z obozów językowych.

 

Na tym nie kończą się dobre wiadomości. Dzięki funduszom unijnym szkoły wzbogaca się także o nowy sprzęt. Każda placówka otrzyma zestaw, w którego skład wejdą: tablica multimedialna, projektor, wizualizer, laptop oraz komputerstacjonarny. Szkoły wyposażone zostaną także w system ułatwiający prowadzenie zajęć z języków obcych . W jego skład wejdą m. in. zestawy słuchawek z mikrofonem wraz z oprogramowaniem. Zakupione zostaną także inne pomoce dydaktyczne.

Data dodania: 2018-12-28 09:09:43
Data edycji: 2018-12-28 09:10:48
Ilość wyświetleń: 83

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button