19.01.2024 r. III GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK // 08.02.2024 r. UDZIAŁ POCZTU SZTANDAROWEGO W GMINNYCH OBCHODACH 104 ROCZNICY POWROTU KASZUB DO MACIERZY //
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Akademia Aquafresh

Dzieci z punktu przedszkolnego oraz przedszkolaki z „zerówki” biorą udział akcji Akademia Aquafresh. Jest to już III Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków koncentrującym się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Uczenie dzieci już od pierwszych lat życia mycia ząbków, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. Nadrzędnym celem Akademii Aquafresh jest wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Dzieci będą uczestniczyć w szeregu zajęć dotyczących z właściwej higieny jamy ustnej. Każde dziecko może zdobyć 3 odznaki i uzyskać dyplom. Przedszkolaki wspólnie z bohaterami „Pastusiami” uczą się dbania o higienę jamy ustnej.

 

Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych w 5000 przedszkoli w całej Polsce a swoim zasięgiem obejmie rekordową ilość 500 000 dzieci. W Polsce problem próchnicy jest nadal ogromny, a badania wskazują, że jesteśmy w czołówce krajów z największą skalą dzieci chorujących na tą chorobę!

 

Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą ;) dlatego również w tym roku do przesyłanych pakietów bezpłatnych Akademia Aquafresh rozpoczęła w tym roku współpracę w Fundacją Wiewiórki Julii a Patronat Honorowy nad tegoroczną edycją programu objął Instytut Matki i Dziecka.

Data dodania: 2018-12-28 09:14:58
Data edycji: 2018-12-28 09:15:16
Ilość wyświetleń: 660

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej