19.01.2024 r. III GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK // 08.02.2024 r. UDZIAŁ POCZTU SZTANDAROWEGO W GMINNYCH OBCHODACH 104 ROCZNICY POWROTU KASZUB DO MACIERZY //
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu w naszej szkole założyła pani Aleksandra Lenz. Obenie prowadzone jest przez pana Krzysztoa Muńko, Mirosławę Labuda, Honoratę Kuziemkowską. Przez szereg lat nawiązaliśmy współpracę z Hospicjum w Kartuzach.

Każdego roku nasi młodzi wolontariusze upowszechniają w naszej szkole ideę bezinteresownego niesienia pomocy innym. Działalność Koła skupia się na organizowaniu akcji charytatywnych (zbiórek, loterii, aukcji) na rzecz Kartuskiego Hospicjumj, schronisk dla zwierząt i innych instytucji dobroczynnych. Ponadto bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych, a także bierzemy udział w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Praca w Szkolnym Kole Wolontariatu uczy nasze dzieci otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za innych. Uczniowie dzięki pracy w wolontariacie przyswajają sobie istotne wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję czy empatię. Mają również możliwość nauczenia się zasad planowania i przygotowywania rozmaitych, często bardzo złożonych przedsięwzięć. Wolontariat to bowiem nie tylko pomaganie, lecz także nauka dojrzałości.

 

Data dodania: 2023-02-09 16:30:18
Data edycji: 2023-02-09 16:33:55
Ilość wyświetleń: 200

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej