Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione  27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

15 października 2018 roku w naszej szkole tradycyjnie -  jak co roku rozpoczęliśmy świętowanie Uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mirachowie.                 

O godzinie 9.00 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: ks. Bogdan Myszk, Pani przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Krawczyk i przedstawicielki Rady Rodziców.

W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz pogratulowała wyróżnionym pracownikom szkoły.

W części artystycznej  uczniowie z klasy VI oraz  przedstawiciele z  klasy II, III i VII pod kierunkiem pani Mirosławy Labuda i Agnieszki Pakur wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. 

Na zakończenie wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości. Były kwiaty i zdrowe upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Data dodania: 2018-10-15 14:49:40
Data edycji: 2019-01-08 14:50:05
Ilość wyświetleń: 116

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button