19.01.2024 r. III GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK // 08.02.2024 r. UDZIAŁ POCZTU SZTANDAROWEGO W GMINNYCH OBCHODACH 104 ROCZNICY POWROTU KASZUB DO MACIERZY //
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek na kaszubską nutę

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek na kaszubską nutę

16 grudnia w Szkole Podstawowej w Mirachowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród z Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek na kaszubską nutę. Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Mirachowskiej we współpracy ze Szkołą Podstawową w Mirachowie. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży Gminy Kartuzy.
Celem Przeglądu było:

  • podtrzymanie tradycji regionalnej,
  • popularyzacja kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej jako utworów osadzonych w tradycji i obyczajowości kaszubskiej,
  • zachęcenie muzyków do opracowania nowych aranżacji, wymiana doświadczeń muzycznych pomiędzy  zespołami a także podniesienie poziomu artystycznego wykonywanych utworów.
    Uczestnicy konkursu  przesłali na adres szkoły nagrania video z prezentacji kolęd i pastorałek.

    Komisja oceniająca w składzie:
    1. przewodniczący – Maria Okrój
    2. członek komisji – Mirosława Labuda
    3. członek komisji – Agnieszka Pakur
    Po uważnym wysłuchaniu prezentacji kolęd i pastorałek komisja wyłoniła następujących laureatów z poszczególnych kategorii wiekowych:

    Soliści - kategoria klas I-IV
     I miejsce – Patrycja Kotłowska
    II miejsce –Natasza Loewenau
    III miejsce –Agata Piekarska

    Kategoria klas V –VIII
    I miejsce – Amelia Piekarska
    II miejsce – Natasza Olszewska
    III miejsce – Andrezej Kowalkowski
    III miejsce – Wiktoria Stromska

    Zespoły - kategoria klas I - IV
    I miejsce – Skòwrónczi / SP Dzierżążno
    II miejsce – Marcelina Bobkowska i Antonina Musiołowska/ SP Mirachowo
    III miejsce – Wesołe Ludki /SP Kiełpino

    Zespoły - kategoria klas V- VIII
    I miejsce – Skòwrónczi / SP Dzierżążno
    II miejsce – Skarb Złotej Góry/ SP Brodnica Górna
    III miejsce – Jan Sowirka, Wiktoria Gołąbek,Liliana Biankowska / SP Mirachowo
    wyróżnienie - Zespół Modraki / Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Kartuzach

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Data dodania: 2021-12-16 15:59:54
Data edycji: 2021-12-16 16:39:22
Ilość wyświetleń: 452

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej